Kemperisti z Čiech a Slovenska

  • haha.. a to som sa zaprisahal, ze super profilov uz mam viac nez dost a ine kupovat nebudem.. ale Top Jimi sa nedalo nevyskusat.. bomba!! zvuk Marshallov je uplne jedinecny.. ale spickovee su aj clean profily a Laney clean - z toho ja besnim uplne.. to sa tesim ako maly Jarda :thumbup: to sa idem s prepacenim z toho pos.ať, hehe.. ;)


    dufam, ze si kupil tie Friedman HBE, lebo ma tam v ponuke aj BE.. Friedman HBE u mna zostava stale Top, ale pridavam k nemu tie Top Jimi profily, su hlavne uplne ine.. a to sme este len na zaciatku.. ja som ozaj zvedavy coho ten KEMPER je schopny.. lebo tych moznosti ako urobit profil je snad nekonecno.. typov mikrofonov, umiestnenia mikrofonov, bedien, ampov, komb a ja neviem coho vsetkeho.. je ovsem zrejme, ze ten Jimi si nasiel super system..


    ps: ako ze nemas cas hrat? ved ked skusas tak zaroven hras a vybavene!! inak hrozi mi zavislost od Kempera.. ja ked s nim zacnem neviem prestat.. v nedelu som potreboval doma kopec veci urobit, tak som si povedal,ze od 08:00 si zahram tak pol hodku.. noooooo, sadol som si a skoncil 11:40 a aj to len preto, ze uz inak sa nedalo.. :D

  • No tak som si to este pozrel, ze co som to vlastne kupil. Myslel som, ze kupujem HBE. A neviem aka vesmirna energia presla okolo, ale kupeny mam BE X( , takze asi tak. To vysvetluje situaciu. :(
    To ze je vela moznosti je super, len sa bojim, ze sa pomaly staneme otrokmi novych profileov, lebo uz par krat som mal situaciu, ze som nasiel super profil a hovorim si, ze toto je ten pravy Marshall. No a za tyzden skusim dalsie a uz si to nemyslim. :) Je to beh na dlhe trate. Ak sa mi profile paci par dni po sebe, ostava v Kemperi. Takym sposobom sa mi nazbiera zopar profileov, ktore stoja za to. A potvrdzujem vysoku zavislost na KPA.

  • hehe.. otroci KPA ;)


    inak, ako som uz spominal teraz nehravam v miestnosti na skusanie, ale ked sme hravali, tak tam som mal ine bedne a na hranie na doma som pouzival jedny profily a na hranie na skuskach ine.. :)


    a je to take prechodne stadium to skusanie profilov, za A) cim viac ich vyskusas, tym lepsie, ale stale pozor na to, ze podla mna ich treba skusat tzv.na mieru = v tych presne podmienkach ako ich budes pouzivat.. zial, zaberie to vela casu.. B) neskor, uz budes skusat profil systemom, nahodis do KPA, brknes dva razy a hned vies ci ti sedi, alebo delete..


    uvediem priklad: nie som metalista, ale mam rad si zahrat aj na nazhavenej gitare.. resp.mam rad 80´s metal.. mam profily od Armina ze Dark Orange.. high gain nahlas na skuske to malo take gule, ze to som si vzdy aspon 15 minut musel zahrat, no neskutocne.. ale doma, potichu, taky normalny profil nic moc.. to kralovstvo zvuku je silene proste.. najvacsiu vyhodu maju ti co si uz dokazu zvuk v hlave predstavit.. aj to cim treba pokrutit, aby ho dosiahli.. mam na mylsi nuansy..


    velmi uprednostnujem kupovane profily.. je tam vysoka sanca, ze budu ok.. kdezto u free profilov som musel skusat stovky kym som si par ulozil ako super.. alebo proste niecim zaujimave, najma inym zvukom ale hlavne kvalitou..


    dalsia prdel je, ze niekto napise, ze ten a ten profil je super.. ja ho vyskusam a uplna a otatlna katastrofa.. proste je to strasne individualna.. skoda, ze nie si z BA.. mohli sme sa stretnut a vyskusat vzajomne ako nam hraju gitary na rovnakych profiloch a tak.. pripadne na inych bedniach ecc


    ja si robim taku vlastnu kniznicu zaujimavych ampov a zvukov, snazim sa ukladat si len nejake osobite, vyraznejsie a pod a co je podobne sa snazim okresat na co najmenej..pripadne zmazat..


    ja by som dal Cristophovi Kemperovi normalne Nobelovu cenu za hudobne "nastroje".. to je uplny genius, ze toto vymyslel.. :thumbup:


    ps: mozno si to tu na fore uz velakrat cital.. ten pocit, ze hras si doma hras na nejakom profile a neprestavas sa usmievat a usmievat s vedomim, ze: ty kokso, to je tak prekrasny zvuk, ze to ani pravda nie je.. a nezabera to skoro ziadne miesto a nenici chrbat!!!! ani vztahy so susedmi..

  • Ahoj, konecne som sa dostal k odpisaniu. Ja momentalne nehram inde ako doma, zatial som nenasiel vhodnych spoluhracov v mieste noveho posobiska. :) Teda ani som ich zatial nehladal. Hral som s jednou bandou, ale to bolo velmi zle. Urcite viem, ze nastavit zvuk na ticho a nastavit zvuk na hlasne hranie su dve uplne odlisne veci. Ked som este hral v BA v kapele, tak som nieco o tom pocital. Bohuzial to s KPA nemam ako vyskusat v praxi. :( Hram si hlavne tak potichu, obcas si to dam hlasnejsie.


    Mam uz ten Friedman HBE, je to pekny profil, velky rozdiel oproti BE. Ale v KPA mam momentalne iba jeden tusim PT Friedman HBE 03 57, ktory mas ty oblubeny. Ja som zatial dalsie ani neskusal, dal som tam tento, pacil sa mi a ostal. :)


    Bol som so zenou v ramci prieskumu na MusikMesse teraz vo Frankfurte. Poviem ti, ze ked ma clovek doma KPA, tak lahsie nesie pohlad na tie vsetky fajnove lampace za nehorazne prachy. :) Poskusal som zopar gitar, zistil som, ze to co som si doma myslel, ze tje asi dobra gitara, mi vobec nesadla do ruky. Drzal som v ruke 9-strunovu Ibanezu - pre mna nehratelna harfa. Uz ked doma hram na svojej 7-strunke, tak je tych strun moc. :) Chcel som si vyskusat aj tu novu Ibanezku Paul Gibert, ale mali ju zamknutu. :(


    Kemper mal iba taky autobus vonku, kde mali zopar KPA s gitarami na sluchatka, kto chcel mohol si pohrat. Zobral som par brnkatok Kemper a nejake nalepky. Nic nove nepredstavovali. Dufal som ze aspon Kemper pedal uvidim, ale nic. Evidentne nestihaju ani vyrabat. 12 tyzdnov sa caka na dodavky. :) Relativne mala firma a myslim, ze ich ten KPA boom trosku zaskocil.

  • jeeeeemine.. ja som si vobec nevsimol, ze ty si uz davno odpisal.. teraz nemam vela casu hrat.. .. najoblubenejsi mam HBE 02 Rbn.. ;)


    wow, Frankfurt..ja som tiez rozmyslal, ze pojdem, ale samemu sa mi nechcelo :)


    pokial idem o gitary ja som milovnik Steinbergeru, lebo neznasam namotavat struny.. dobre nie? :D ..do Steinbergera ich len vlozim a vybavene.. samozrejme, nielen kvoli tomu.. vyhovuju mi krky z tych ich kompozitnych materialov a to je taka "unisex" gitara.. da sa s nou hrat vsetko..


    lampove aparaty su super, ale len pre ludi co maju rodinne domy a studia a pod.. KEMPER je pre panelakovych absolutna fenomenalita.. profilov mam uz spustu.. nic nove nepotrebujem..ale sledujem nove ponuky..ak tam objavim nejaky vyrazne iny zaujimavy zvuk, tak mozno doplnim.. ale verim, ze som vybaveny viac nez dost..


    viacmenej urcite si este kupim Dumble Overdrive special ak to vobec niekto naprofiluje..


    inak, ked uz sme pri brnkatkach ty ake pouzivas.. ja odkedy poznam DAVA ine nepouzivam..

  • jeeeeemine.. ja som si vobec nevsimol, ze ty si uz davno odpisal.. teraz nemam vela casu hrat.. .. najoblubenejsi mam HBE 02 Rbn.. ;)


    :) Nevadi, ved ani ja nemam cas hned odpisat.


    Quote

    pokial idem o gitary ja som milovnik Steinbergeru, lebo neznasam namotavat struny.. dobre nie? :D ..do Steinbergera ich len vlozim a vybavene.. samozrejme, nielen kvoli tomu.. vyhovuju mi krky z tych ich kompozitnych materialov a to je taka "unisex" gitara.. da sa s nou hrat vsetko..


    Ano, viem, ze taky system existuje, ale nikdy som to nedrzal v ruke. To asi musis kupovat specialne struny... Ako to vychadza cenovo? Kolko vyrobcov ich robi? Je z coho vyberat? Ja musim mat gitaru z dreva a hlava je uplna nutnost. :) Je fajn, ze si mozeme kazdy vybrat to, co nam vyhovuje. :thumbup:


    Quote

    lampove aparaty su super, ale len pre ludi co maju rodinne domy a studia a pod.. KEMPER je pre panelakovych absolutna fenomenalita.. profilov mam uz spustu.. nic nove nepotrebujem..ale sledujem nove ponuky..ak tam objavim nejaky vyrazne iny zaujimavy zvuk, tak mozno doplnim.. ale verim, ze som vybaveny viac nez dost..


    Ja byvam v dome a odkedy mam Kemper, lampu som ani poriadne nezapol, hram len cez Kemper. Ale aj tak pochybujem, ze niekto v dome vyhuli 100W Marshall, aby mal zvuk ako sa patri... Asi by kupoval nove okna. :) Momentalne ficim na tomto videu: Marshall 1959HW, Upravil som si nejaky 1959 profil a dostal som velmi podobny zvuk. Nadhera. To je ta krasa Kemperu, ze co sa ti paci to mozes dostat. :)


    Quote

    inak, ked uz sme pri brnkatkach ty ake pouzivas.. ja odkedy poznam DAVA ine nepouzivam..


    Take ani nepoznam. :( Kde to kupujes? nejake by som skusil. Na Thomanne maju? Ja hram Jazz III XL, ale som toho nazoru, ze kto vie hrat, zahra aj s patkorunou. :)


    Skoda, ze uz nie som v BA, fakt by sme sa mohli stretnut... Skoda. Mozno ak budem niekedy cez prazdniny planovat par dni v BA, zoberiem KPA aj gitary a mozme sa stretnut.

  • nazdar chlape.. uaaaaaa.. cely vikend som "zabil" instalaciou a hrajkanim sa s Roland Octa capture a STUDIO ONE.. ja som uz nie uplny laik, ale dalo mi to zabrat aj tak.. teda hlavne ten DAW Studio One.. navod je priserny.. tak som sa musel luskat metodou pokus omyl a vyhladavanim na nete co zabija vela casu..


    no moja gitara je okrem umelych materialov z javora.. struny pouzivam d´addario.. ale mam problem ich dostat kupit.. kupujem vacsinou par baleni naraz samozrejme.. stoja cca 14 €.. brnkatka DAVA dostat tu: http://www.on-board.sk/.. no ja ich proste "zboznujem"..


    ano, Kemper je neuveritelny "nastroj".. a vies co mam najradsej.. ked zopar dni nemozem hrat (ako napr.posledne dni) a potom si zapnem Kemper a neprestavam krutit hlavou (+usmev na tvari), ze ake paradne zvuky.. no to je raj!! a hotovo.. ;)


    ked pojdes do BA urcite napis.. dame pivo!! :thumbup:


    ps: sledujes kolko zase profilov pribudlo na fore???


    pps: to sa ozaj ziadny dalsi Kemperista od nas neprihlasi? neverim, ze sme jedini 2 ludia co maju na svk Kemper.. hm.. :wacko:

  • Cau, Studio One poouzivam aj ja, Je to dobry soft. Ako IF pouzivam RME Multiface, starsie, ale funguje velmi spolahlivo.
    Tie brnkatka sa asi cez net nedaju objednat.... Nevadi, ked budem v BA skocim ich kupis a vyskusam.
    Bol som cez sviatky v Polsku, no a Kemper musel ist so mnou :) Nastastie bolo v kufri dost miesta :) Neviem, ci by som to prezil bez neho, kazdy den som si ho asi na 15-20 minut zapol na sluchatka. A zacal som najnovsie ficat na profile od djemass-a " Boogie MARKIIC+ new" . Paradna Mesa Boogie, velmi dlho som hladal nieco take. Vyskusaj. ;)


    Nove profili sa snazim sledovat, ale nestiham to vobec skusat. :( Snad na dochodku. :D
    A ano, je to tu smutne, ze sme tu iba dvaja. Mozno sa presunieme na skype? :)
    Jo a na to pivo sa tesim, urcite sa stretneme, ked budem planovat cestu do BA. Ak by si ty bol blizko Kubina, tak sa tiez mozeme stretnut. :thumbup:

  • hahaaaaa... update-ol si si? tak konecne mam rig manager, famozne..!!! akurat nechapem preco tam nie su posledne profily.. alebo mi ich proste nezobrazuje.. skus ty ako je to u teba a napis.. dik


    ale update na 2.4 vylepsil low a high shift v CAB sekcii.. skusil som to len narychlo a je to famozne vylepsenie, neda sa to porovnat so starym.. :thumbup:


    nove profily priebezne sledujem, neskusam vsetky, ale dost.. aspon par sekund.. a zaujimave ukladam do PC.. no ja by som sa nepresuval na skype.. schvalne pisem(e) takto verejne, aby sa uz konecne niekto ozval..


    tie profily djemassove som skusil, jeden som si ulozil do mojho KPA, len teraz neviem ktory presne..


    ufff, smerom do Kubina nechodievam vobec...

  • 2.4.0 som zatial nedaval, kedze je to cerstve. Nechce sa mi zbytocne experimentovat - po poslednej prihode s upgrade za 2.2.1 na 2.3.1, kde sa mi zmenil zvuk. Zmenil sa po upgrade zvuk existujucich profilov kvoli tym parametrom cabinetu?
    Erik Stam MESA som neskusal, ale skusim skusit ;)
    Skype som chcel aj kvoli veciam, ktore nie su zaujimave pre verejnost. ;)
    Na fore mozme dalej preberat svoje skusenosti, dojmy a pocity. :thumbup:

  • no vidis.. a to som sa bal update robit ja z 2.1 na 2.3, ale toto na 2.4 som riskol.. zda sa, ze profily hraju basovejsie co mi uplne vyhovuje kedze oblubujem basy a vysky.. :)


    a rig manager ti ako ide? vidis tam natiahnute aj posledne uverejnene profily, lebo u mna nie su.. ale fantasticka vec je to ten rig manager... mal si pravdu.. usetri to spuuuustu casuuuu.. ok, napisem ti moj nick na skype ako PM..

  • RM: som ti vravel. :) Odkedy je RM, nepuzivam USB, teda iba na backup a upgrade. :)
    Prepac tie profily som ti zabudol pozriet. Ja ich tam mam momentalne 4448ks, posledny mam SINMIX MBDR RVSM+ z 30-04-2014.

  • Tak vyhladavanie mi nefunguje vobec, neviem preco, lebo uz som to pouzival. Ja mam verziu RM 1.0.40 beta, mozno to je problem, ze tam nieco pokaslali. Netusim.
    PM zatial nedoslo, ale ak je to ten skype co mas v profile, tak nemusis posielat, tam ho vidiiim.