Kemperisti z Čiech a Slovenska

  • Chlapi, zmenil som nazov threadu na cesko-slovensky, kedze tu debatime spolu.
    Ak by ste mali nejaky prihovor do prveho postu v cestine, budem rad, ak ho pridame pre dalsich kemperistov na privitanie. :)

  • Ale co se týká profilů tak Vám doporučuju koupit


    " Marshall KK Sweet spot profiles".


    ano, aj mne sa zdaju profily od toho predajcu absolutna spicka.. zial, len co som na ne zacal hrat som musel poslat moje detatko na opravu.. mrtve LEDky.. iba 2.. nechcel som to vobec kvoli takej prkotine psoielat, ale napisali mi, ze nech to radsej poslem.. bol som na dovolenke, cize no problem, ale teraz som uz doma a dooooost bez detatka trpim, ufuf.. :(


    Kemper me velice prijemne prekvapil :) hraje to uzasne a kazdy si tam svuj zvuk rozhodne najde :)


    toto je velmi trefne napisane.. a mam iba preamp, klasicky toaster.. biely.. ;)

  • Tak jsem poridil zvuky Studio Pack od Michaela Wagenera :)
    A jsou tam fakt super zvuky :) Zatim max. spokojenost.
    Sehnal jsem na ovladani Roland FC-300 a mam k dispozici volume i wah :)
    Jeste jsem se chtel zeptat... vypinate na Kemperu "Cabinet" tlacitko, pokud hrajete pres bednu? Ja to ted vypnul a zvuk do bedny mi prijde lepsi a cistsi :-o
    jestli to dobre chapu, tak "cabinet" ma byt treba pouzivan pri nahravani do Cubase a pres klasickou bednu by mel byt asi vypnuty, ze?
    Jinak mi prijde, ze do bedny mi jde signal, ktery jiz jednou bednou prosel :-o
    Jake mate zkusenosti vy????
    Diky Martin

  • Jeste jsem se chtel zeptat... vipinate na Kemperu "Cabinet" tlacitko, pokud hrajete pres bednu? Ja to ted vypnul a zvuk do bedny mi prijde lepsi a cistsi :-o
    jestli to dobre chapu, tak "cabinet" ma byt treba pouzivan pri nahravani do Cubase a pres klasickou bednu by mel byt asi vypnuty, ze?
    Jinak mi prijde, ze do bedny mi jde signal, ktery jiz jednou bednou prosel :-o
    Jake mate zkusenosti vy????
    Diky Martin


    Presne ako pises, ked hras cez git. bednu, je potrebne CAB vypnut. Aj ked vypinanie repro z profilu nie je celkom dokonale a je to skor taky zvukovy experiment - nikdy nevies, co za zvuk dostanes. Zalezi to velmi od toho aku bednu mas. A dalsia vec je, ze ak ides s Kemperom do FX return lampoveho zosiku (priamo na koncak) - mas v zvuku 2-krat koncove lampy. Takze znovu tak trochu alchymia. CK spominal, ze pracuju na lepsom oddeleni zosiku a repro, snad v niektorom s nasledujucich fw. :) Mame sa na co tesit. Ak chces dostat verny zvuk zosikov, tak ako boli zosnimane pri profilovani, je najlepsie pouzit nejake FRFR riesenie a nie git. bednu.

  • Jeste jsem se chtel zeptat... vipinate na Kemperu "Cabinet" tlacitko, pokud hrajete pres bednu? Ja to ted vypnul a zvuk do bedny mi prijde lepsi a cistsi :-o
    jestli to dobre chapu, tak "cabinet" ma byt treba pouzivan pri nahravani do Cubase a pres klasickou bednu by mel byt asi vypnuty, ze?
    Jinak mi prijde, ze do bedny mi jde signal, ktery jiz jednou bednou prosel :-o
    Jake mate zkusenosti vy????


    no ja hram vylucne iba cez FRFR a neviem si vynachvalit.. doma mam 2 malicke KRK VXT4 a hraju neskutocne perfektne.. ked sme mali meistnost na cvicenie hraval som na EV ZXA1 a malo to "gule jak hovado.."


    ps: myslim, ze v jednom threade pisali, ze si treba dat pozor ked mas prepojeny KPA cez MONITOR vystup do bende, aby si si nezabudol zakliknut CAB OFF v OUTPUT sekcii na PAGE 3/5 vlavo hore! nestaci len vypnut CAB na prednej strane KPA..


    pps: ja cakam na slapku KPA.. ;)

  • no ja hram vylucne iba cez FRFR a neviem si vynachvalit.. doma mam 2 malicke KRK VXT4 a hraju neskutocne perfektne.. ked sme mali meistnost na cvicenie hraval som na EV ZXA1 a malo to "gule jak hovado.."


    ps: myslim, ze v jednom threade pisali, ze si treba dat pozor ked mas prepojeny KPA cez MONITOR vystup do bende, aby si si nezabudol zakliknut CAB OFF v OUTPUT sekcii na PAGE 3/5 vlavo hore! nestaci len vypnut CAB na prednej strane KPA..


    pps: ja cakam na slapku KPA.. ;)


    FRFR reseni je co? Jakoze aktivni monitor? Diky za odpoved :)

  • Ahoj.
    Chci si vyrobit poweramp pro Kempra.
    Tady je odkaz na zesilovač.



    http://www.dx.com/p/2-x-100w-c…black-202721#.VHuW-o10zcu



    Mám představu že levy kanal pujde do Kabinetu a pravy do FRFR pasiv bedny.


    Je to zesilač D class ,který v poweramapu Kemper, tak snad je to v pohodě.
    Cizinci se dohadujou jakou třídu zesilovače.Jestli AB nebo D.


    Mělo by to stát 1300.- zesilovač se zdrojem.Na Ebay jsem to sehnal levněji než na té vrchní adrese.
    Nějaký konektory ,vypínač, plech atd. Takže počítám tak max 2500.


    Teď jedem uzivatel něco vyrobil.Můžete číst zde.


    http://www.kemper-amps.com/for…r-the-Lunchbox/?pageNo=1&


    Jinak jsem zkoušel nový zkušební firmware 2.8.
    Od jednoho uživatele jsem dosta DI profily.
    Zatím jsem ale zkoušel IR /impulsy beden/.
    Celkem je to zajimavé,ale počkám na oficialní profily.Zatím se pěkně dohadují jestli je to k něčemu.
    Uvidime.
    Zdar Mirek

  • Myslim, ze ten zosilovac, nie je moc vhodny na zosilnovanie kemperu. Parametre, hlavne skreslenie THD 10% je vhodne akurat tak na ucel, ktory je aj pri zosilovaci napisany:
    Background Music Systems; Vending machines; Lifts; Interactive kiosks; Home DIY; Car audio :(


    Na tvojom mieste by som sa skor poobzeral tu: http://www.thomann.de/gb/tamp_s100.htm , respektive tu, ak chces silou-mocou D-class: http://www.thomann.de/gb/harley_benton_gpa_400.htm

  • Hmm.


    Diky za reakci.


    Je to objednané a těch 1300.- není tak moc.
    Více méně spíš uvažuju udělat FRFR odposlech i pro backround music + Kemper Main out.
    Uvidím jak to bude hrát. Je to spíš jen na jamsession a pod.

  • Já mám spíš problem ten, že nahrávání přes Kemper - (úžasné), hraní přes bednu (taky OK, pří vypnutém "Monitor Cab" v sekci output) ale když mi to zvukař vytáhne přes Main Out 2x XLR do PA zní to hrozně chemicky :( hlasitosti Main Out nemám slinkovanou s Master volume (pouze Monitor Out) pro správné nastavení gainu do PA, abych ho nepřidával zaroveň do bedny a zároveň ven do PA.
    Zvuk z PA ale není to co leze z Kempera treba do počítače :(
    Nevím kde je chybka :(
    Poradíte někdo? Mám verzi PowerRack s vestavěným 600W koncem. Verze firmware 2.8
    Díky M.

  • Já neporadím, mam ho jen doma ve Home studiu.He divné ze nemůžeš najiy zvuk na pódiu.! Presetů je dost.Například Hoffman z Accept na to hraje už druhé turné a druhou desku?
    Hammerfall taky živě.

  • Já neporadím, mam ho jen doma ve Home studiu.He divné ze nemůžeš najiy zvuk na pódiu.! Presetů je dost.Například Hoffman z Accept na to hraje už druhé turné a druhou desku?
    Hammerfall taky živě.


    No právě :-o jde o to jestli něco někde nedělám špatně :-o


    I před bednu je ten zvuk věrohodnej, ale ven přes PA je to jiné :(


    Jestli někdo máte představo, čím by to mohlo být :-o zkuste prosím poradit. Do PA používám výstup Main Out (2xXLR) a do bedny mi jde Monitor Out (přičemž na page3 v Output mám zašktrnuto "Monitor Cab Off" :-o
    Vím, že u nás na to hraje live Mirek Mach z Arakainu, ale ten to nepoužívá přes bednu, ale pře in-ear, ale do PA to musí taky nějak posílat :-o


    Díky za případné rady.
    M.


  • Hele ,ale přes PA to bude samozřejmě jiné.Frekvence kytarové bedny jsou jine.Do PA to posiláš jako sejmute mikrofonem, takze akorat vlastně ušetříš zvukařovi práci.Do in-ear to bude hrát taky jinak.Záleží na tom na jaky zvuk jsi zvyklej .


    Stahni si presety od


    http://www.kemper-amps.com/for…postID=183447&#post183447


    jsou výborné.!


    Jestli máš 2.8 firmware tak ti pošlu soukromou zpravu na profily ktere jsou dělané jako DI a novou metodou.
    Jsou taky od Deadlightstudio


  • Ahoj.


    Tak mi přišel ten zesilovač.


    Napojil jsem na něj HI-Fi - AIWA bedny a hraje to ůžasně.!!!
    Mám ještě studiovky Tapco S5 a půjčený odposlech KME VL 250 .Takže porovnávám je mezi sebou.
    Zatím jsem to nezkoušel do Kytarový bedny, ale nevidím důvod proč byto nemělo hrát!.Dám vědět.!


    S tím THD 10% bych si hlavu nelámal. nepoznám jestli se to zkresluje nebo už mám přeřvaný bedny.! :) Fakt jsem zkoušel špičku a nejde to , urval bych repro.


    Nevýhody:
    1,Napájení.Koupil jsem zároveň i i zdroj 36 V / 300w , ale je to klasický zdroj v krabici 20 x 12 cm což do Kempera nedostanu ,takže buď jinej zdroj nebo musí být venku.
    2.Na zdroji je větrák hučí :D ! ,, kdybych ho slyšel při tom kraválu " :D


    Přišlo to z Číny - 10 dní
    Cena cca 1300.- /zesilovač+ zdroj/

  • Ahoj
    Dnes jsem zkoušel novy způdob profilovani. 2.8 verze


    Dělal jsem s kamošem jeho Marshall 6100 kombo.
    Je to zarytej lampař a málem se posral:-)


    Ohledně toho zesilovače co tady popisuji,/D- class/ zkoušel jsem to do bedny a hraje to úplně stejně jako original 6100!!!!

  • Ahoj kluci a chalani :)


    Jsem tu znova a chci Vás info, že budu dělat ještě jeden zesilovač.


    http://www.tipa.eu/cz/stavebni…c-100w-s-tda7293/d-86222/
    http://www.gme.cz/toroidni-tra…ei-tr-t200-2x29v-p610-661


    Dále se chci pokusit o FRFR odposlech .
    Bednu si vyrobím sám a dám tam
    http://www.dexon.cz/katalog/re…r-pro-kytarova-komba.html


    https://www.youtube.com/watch?…feature=player_detailpage


    Dám vědět.


    Čautě ;)