Kemperisti z Čiech a Slovenska

  • tak tomu pevne verim.. :) je to len otazka casu.. a cudujem sa, ze ani nikto z Ciech tu asi nie je, hm.. dufam, ze sa casom objavia a bude tu thread cesko-slovensky.. a inak kde si vlastne kupil tvoj Kemper? ja svoj v novembri 2012 od Thomann-a, lebo ani na SVK ani v CZ som nenasiel ani jedneho predajcu co by ho mal v ponuke.. a to tusim plati doteraz..

  • tak tomu pevne verim.. :) je to len otazka casu.. a cudujem sa, ze ani nikto z Ciech tu asi nie je, hm.. dufam, ze sa casom objavia a bude tu thread cesko-slovensky.. a inak kde si vlastne kupil tvoj Kemper? ja svoj v novembri 2012 od Thomann-a, lebo ani na SVK ani v CZ som nenasiel ani jedneho predajcu co by ho mal v ponuke.. a to tusim plati doteraz..


    Tak urciteeee. (Este ze mam ten Kemper, ten cloveka potesi po takom ne-hokeji. Som mohol radsej 2h sediet pri nom.) :)
    Ja som kupoval v oktobri 2013. Ale vyhliadnuty som ho mal uz od 2011, len financie sa zbierali pomaly. Tiez som kupil na Thomanne. Vsetky hudobniny kupujem iba tam. Najlepsie ceny, maju na sklade, rychle dodanie.


    Hras v nejakej kapele?

  • nie.. uz nie.. skoncil nam prenajom miestnosti a tak sa to nejako priebezne rozpadlo.. ani nemam na kapelu cas.. chcem si robit len takto doma.. je to tak najjednoduchsie.. kapela zabera silene vela casu.. este rozmyslam o spolupraci na dialku.. a ty?


    ps: hokej, uffff.. smutny priebeh, smutny pribeh..


    pps: rothko61 - non essere disperato.. anche voi italiani avete il vostro thread italiano e chi non parla italiano non capisce nulla.. ;)

  • jaj, a este ohladom tej mojej kupy.. ja som bol nastartovany ist kupit BOSS GT100, ale nastastie som si pred kupou chcel pozriet nejake recenzie na webe.. nasiel som stranku Tonyho McKenzieho s recenziou na ten BOSS, ale zbadal som aj ine recenzie, aj na KEMPER.. pozrel som si to a... a okamzite mi bolo jasne, ze ziadny BOSS nekupim, ale KEMPER!!!! ja mam Kemper iba vdaka Tonymu, hehe.. :)

  • Ked som este byval v BA, mali sme kapelu, ale sa to rozpadlo. Link na Demo
    Ano, kapela zabera vela casu. Tiez si riesim radsej veci doma a na to je Kemper uplne idealny, netreba nic nazvucovat, nerobi to randal, ked nechces. :)


    Na uplnom zaciatku som investoval do Line6 POD, mal som ho ako jeden z prvych na SK, vtedy sa mi to zdalo ako skvele riesenie, ved nic podobne neexistovalo. Vzdy ma to tahalo do modelovania aparatov, zive sa mi zdaju neprakticke. Potom som sa dostal k VST-ckovym modelerom (TH2, Amplitube, Le Pou,...) Ale napriek tomu ze idem cez RME kartu, citil som latenciu - necitil som ten zvuk priamo pod prstami. Az som raz narazil na info o Kemperi - vtedy sa este nedal kupit - a bolo rozhodnute, co chcem. :) O AxeFX som ani neuvazoval, lebo som nikdy nepocul ukazky, ktore by ma presvedcili, ale Kemper... pre mna ina liga. Jasne AxeFX ma lepsie efekty, ale ja vela nepotrebujem, tie v Kemepri mi bohate stacia a ani tie nevyuzivam poriadne. :)


    Aku muziku ste hrali?

    Edited once, last by Peto ().

  • haha.. ja som na tom podobne.. kedze byvam v panelaku mozem hrat aj o 24:00.. nikomu tym nesposobujem problem, ale zaroven to ma gule jak hovadooo.. :thumbup:


    ja som pouzival VOX ToneLab EX.. na to kolko to stoji si myslim, ze je to vyborna kupa.. tovarenske presety nic moc, ale da sa tam nastavit pekny zvuk ked sa s tym dlhsie pohras.. AXE som tiez neriesil, vobec.. efekty ma netrapia, je ich tu na KPA dost.. a aj na KPA mam najradsej uplne surove zvuky.. dokonca casto vypnem aj delay aj reverb.. samozrejme, aj sa hrajkam a twiiikujem..


    a hravali sme aj zname aj nezname pesnicky od Def Leppard, Deep Purple, Led Zeppelin, Prince, Nothing else matters, lebo to krasne spieva moja sesternica, ale aj Moonlight shadow, Every breath you take.. od Pink Floyd super skladba San Tropez a tak.. nie vela.. ale uz sa nechcem venovat cover-om.. uz si nechavam cas len a iba akoze na moju tvorbu haha.. na to cas nelutujem.. ;) ak by bolo viac casu tak nepoviem, ale casu je malo..


    uff, nechce sa mi verit, ze sme jedini zo SVK a CZ co mame Kemper? alebo ostatni nie su na fore? resp. sa nechcu pridat?


    ty si uz na tej poslednej verzii? lebo ja stale na 2.2.1

  • Ano, to je na Kemperi najzaujimavejsie, a sam som bol tym prekvapeny, ze zvuk lampy je natolko verny, ze tiez casto vypinam vsetky efekty a vychutnavam si to.


    Urcite nie sme iba dvaja :) Myslim, ze ak su tu, casom najdu toto vlakno a pridaju sa.


    Pouzivam verziu 2.3.2, zatial som nenasiel nejaku ziadnu chybu. Na 2.3.1 som nasiel bug, kedy pri prepinani medzi dvoma identickymi rig-mi, bol obcas zvuk taky akokeby zastrety. Vtedy som sa vratil spat na 2.2.1. Reportovalo to viac userov a v 2.3.2 je to uz OK. Isiel som na 2.3 verziu kvoli Rig manageru. Mal by si aj ty. :) Je to napojene na Rig Exchange a mas tam vsetky profile na dve kliknutia. USB kluc som odvtedy nepouzil a nestiham prezerat vsetky aparaty sveta. Pekna hracka to je.
    Ake profily mas oblubene? Ja momentalne prepinam iba medzi Marshall Golub Cunch, Fargen 60,70,80 a naposledy aj Morgan AC20.

  • no ja zatial cakam s prechodom na novu verziu, lebo tu niekto na fore tvrdil, ze sa mu zmenil zvuk profilov, tak som si povedal, ze radsej pockam.. a zaroven som sa zaprisahal, ze si ponahravam par profilov pred a po update a to sa mi nechce teraz,hehe.. cakam kym vychytaju vsetky muchy..


    jojo, ten rig manager bude asi vykupenie.. daju sa skusat profily bez toho aby som ich musle natahovat do mojho KPA?


    pokial ide o oblubene profily tak momentalne ako high gain ficim iba a jedine na okstratovych 1979 Marshall 100 watt JMP with Friedman Kitchen Sink mods profiloch a inak ficim na VSP (StudioLitfin) profiloch (aj commercial), tie sa mi mimoriadne pacia.. uplne dry, take autenticke..vyborne..


    okrem toho odporucam skusit Badcat od Trevor Foxall, sadu profilov od David Bradshaw Dr.Z route 66.. z tovarenskych mam najradsej Black Bass Dimed a Prosonic od Blewisa.. ale okrem toho je spuuuuuuuusta profilov.. od Armina Fender 1952 de luxe a Marshall JMP 1959 HW su super.. a Supro od amp factory


    ake prepojenie pouzivas? ja doma KPA priamo do KRK VXT4 a som nadseny :) a pouzivas re-amping?

  • Problem so zvukom, ktory som pozoraval pri v2.3.1, bol odstraneny v 2.3.2. Myslim, ze kludne mozes skusit nahodit 2.3.2, kvoli Rig Manageru. Je to naozaj pohodlne testovanie rigov. Staci kliknut na profile v RM a hned ho mas v Kemperi a hras, mozes tweakovat. Ja som mal predtym okolo 800 profilov v KPA, teraz mam uz iba cca 50, zbytok mam RM. No a este je velmi fajn, ze nemusis chodit na Exchange, ale RM ti stahuje automaticky vsetky nove profily z RE do RM. Funguje aj vyhladavnie, lahko sa clovek dostane k tomu co hlada.


    Dik za tipy, urcite vyskusam. :)


    99% casu idem cez Yamahy HS7, tiez som spokojny so zvukom, predsalen su to uz ine bedne. Dlho som vahal, ci kupovat drahsie monitory, ale teraz nelutujem. Napr. 7-strunova gitara mi konecne hra aj spodky. :)
    Reamping zatial nepouzivam, aj tak si len nahravam napady. Ale ak by som chcel robit nejaky finalny vystup, je to na nezaplatienie.

  • ufff.. toto je velmi lakave.. no asi cez vikend to budem msuiet zrealizovat.. este otazka.. da sa v tom RM zadat hladanie profilu iba podla pouziteho mikrofonu?


    ps: ten tvoj demo link nejako nefunguje.. horko tazko mi sla jedna skladba.. ine nic, hm.. co to nedavas radsej na soundcloud?

  • Urcite to vyskusaj. Nemusis mat ani Kemper pripojeny, vyskusas aspon funkcionalitu. Da sa tam sortovat podla vsetkych moznych tagov a jeden z tagov je aj typ mikrofonu.


    1979 Marshall 100 watt JMP with Friedman Kitchen Sink mods - vyzera velmi zaujimavo, nemas nejake dalsie ukazky? Rozmyslam, ze to kupim, ale uz som zoparkrat kupil a potom mi to aj tak nesedelo. Tak som opatrnejsi. Ono kym ten profile nemas priamo pod prstami, nemas istotu, ze to bude to co hladas. Aspon taka je moja skusenost.


    Demo - Re-uploadol som to na soundcloud: https://soundcloud.com/peto_911/sets/dolores-secret-game

  • este som ten RM stale "neriesil"..


    inak, pocuval som tu tvoju (vasu) hudbu.. no nie je to moj styl, ale aj napriek tomu sa mi to celkom paci.. :thumbup: mozem ten link poslat jednemu kamosovi? on myslim pocuva taketo veci.. a do finalnej podoby na CD ste to nedotiahli? to by myslim zasluhovalo.. spevak sa mi tiez paci, trochu mi pripomina manika z Dream Theater.. a ty nepocuvas nahodou Y.Malmsteena? najviac sa mi paci Seventh page of my life.. ;)


    pokial ide o Friedman: okstrat ma ukazku na webe.. ja by som to musel nahrat.. mam ti nahrat zvuk aspon par profilov? len aby si to pocul.. ale moja skusenost hovori, ze to je vsetko uplne individualne, lebo prepokladam, ze mas inu gitaru, ine bedne, ine trstako, ine vsetko a asi ti tie profily budu zniet inak.. vsimol som si, ze ked nahravam do BOSS BR800 aj ked povypinam vsetko co sa da tak zvuk to trochu aj tak zafarbi inak.. mne tie profily ako starting pointy urcite vyhovuju.. ale nahral by som ti uplne RAW tak ako su..


    s tym hodnotenim profilov je to brutalne subjektivne a ine to ani nebude.. ja by som uplne zrusil ich hodnotenie, to iba cloveka zbytocne matie a zavadza..

  • Prvych 6 skladieb nahrali, ked som este nebol v kapele. To dalsie demo som uz nahraval ja (zvukovo je to zle, ale napady sa mi pacili viac). Mozes to poslat komu chces, ale nasledky si znasas sam. :)
    YJM som dost pocuval v skorsom veku, mam jeho styl rad stale. Mam obdobia ked pocuvam DT, Neal Morse, TransAtlantic, inokedy Opeth, alebo zas Richieho Kotzena (toho mam velmi rad). Milujem Ayreon. Dost pocuvam radio Morow.


    S tym profile-om ti nechcem robit robotu, radsej si to kupim, ved je to nejakych 8€, ked vravis, ze si s tym spokojny, tak to hadam bude na nieco pouzitelne aj pre mna. :)
    Akurat som dnes pri citani threadu o TAF5 Mark V profile prisiel na to, ze ak chcem mat profil, s ktorym budem naozaj spokojny, musim zacat tweakovat dost intenzivnejsie, ako som bol zvyknuty. Napr. som si nahodil HELL-G Engl (uz neviem ktory) a zmenis om tam Cabinet na LL - ChugChug (odporucali k TAF MArk V) a bol som prekvapeny, ze profile hra dost inak - lepsie. Dufal som len, ze najdem bez pracneho tweakovania zopar profile-ov, s ktorymi budem spokojny a budem sa moct radsej venovat hraniu. Nebude to take jednoduche. :)

  • hahaha.. o nasledky sa nebojim.. ;)


    Yngwieho mam aj ja dost rad hoci nie je moj uplne top.. to su Ritchie Blackmore, EVH a Allan Holdsworth.. ufff, tie co spominas skoro vobec nepoznam..


    ohladom tvíkovania.. tiez som kedysi casto experimentoval s CAB section a odvtedy tvrdim, ze volba CAB tvori 80% zvuku, aj viac by som povedal.. ak narazim na zaujimavy profil tak si ulozim aj CAB samostatne.. to sa ozaj velmi oplati.. hoci, co sam asi potvrdis, niekedy su roznorode kombinacie uplne super a niekedy hruuza..hehe..


    pocuj, a mas uz zmaknute wiPKA? to je velmi uzitocny dokument!! okrem toho, vsetky profily chapem ako starting pointy k tomu k comu sa potrebujes dopracovat.. pokladam za vylucene, aby existoval profil, ktory by bez tvíkovania vyhovoval vsetkym.. kazdy mame iny sonic environment by som to nazval.. ale ja mam teda spustu profilov, ktore vobec nemam potrebu tvíkovat a mnoho kde tvíkujem len trosku.. a dalsie pribudnu.. to je neskutocne, ze stale dokazem este najst nejaky novy zaujimavy zvuk.. ako napriklad 1951 Gretsch, a skusal si uz 3 profily od sessiondrummerjames? tie maju gule jak hovado!!


    hmhm, a aky zvuk, zvuky vlastne hladas? ..ze ich v tej neskutocnej spuste nevies k svojej uplnej spokojnosti najst? metalove? tvrdim jedno: s Kemperom si skor ci neskor najdes co potrebujes.. chce to mozno trosku trpezlivosti.. a pozor na to, ze jedna vec je hrat si sam doma na tzv.bomba zvuku a uplne ina vec je zvuk, ktory ma super sediet do hudby, mixu, kapelyecc.. mozes mat doma natvíkovany bomba zvuk a do pesnicky to bude vyznievat uplne zle a naopak.. ja som bol napr. velmi prekvapeny ake super su factory profily ked ich pouzijes do hudby.. famozne.. :thumbup:

  • wiKPA poznam, ale uz som tam dlho nebol. Vsetko som to tam precital, ked som cakal na moj Kemper. :)
    Ja uz ani nemam cas hrat, kolko profileov skusam. :( Ale urcite skusim aj tie co si napisal.
    To co pises s tym, ze ako sadne zvuk do mixu je pravda. Ale to je uz uplne ina kapitola. Casto v mixe vyznie zvuk, na ktorom by si clovek ani moc nepochutil, ked hra iba samu gitaru.
    No a tie Top Jimi su uplne perfektne, momentalne ficim na TJ-68 Superlead 11, nie ze by som ho cielene vybral, ale ten som si nahodne naloadoval a uz par dni sa ho neviem dojest. :) A v kutiku duse sa tesim na tie ostatne. Mam co robit par dobrych tyzdnov. :D Kupil som si aj ten Friedman, ale moc som sa mu nemal cas venovat. Z toho co som skusal, mi znel dost moderne, ale nic som nenastavoval a urcite sa z neho da spravit zvuk ku spokojnosti. No a teraz mam tie Top Jimi, tak dufam, ze sa k tomu este vratim :)