Użytkownicy Kemperów Łączcie się! \polish\

  • Przesiadłem się z lampy (Marshall DSL, Engl Savage). Potrzebowałem czegoś do cichego grania/nagrywania w domu. Pierwotnie chciałem kupić Torpedo Live, ale ze względu na większą elastyczność zdecydowałem się na Kempera (w wersji toster bez wzmacniacza mocy).


    Po uruchomieniu miałem trochę mieszane uczucia, ale jak zacząłem kręcić gałkami to z każdą chwilą szczena mi opadała coraz bardziej ;)


    Jakoś nie mogę jeszcze dojść do ładu z Kemperem i gitarą z aktywnymi EMG. Czegoś mi brakuje, nie potrafię ukręcić brzmienia, które by mi odpowiadało w 100%. Nie mam tego problemu z gitarą z pasywną elektroniką.


    Pozdrawiam

  • Hej


    Nie miałem nigdy wiosła z aktywnymi pickupami i nie wiem na czym może polegać twój problem.


    Ktoś tutaj pisał by np skręcić trochę gałkę TONE KPA + Active Pickups


    Kolejny wątek emg 81-7 tips


    Emg 81


    Bateria w porządku? ;)


    Pozdrawiam

  • Niedawno zaczalem przygode z kemperem i nawet podoba mi sie :)
    Wczesniej mialem mesa boogie mark v35 jednak po niecalym pol roku zaczelo cos charczec plus wymiany lamp co jakis czas, co zdecydowalo ze przesiadlem sie na cos bardziej eco :) i oto jestFullSizeRender.jpg :D
    Mam tylko nadzieje ze bedzie smigal niezawodnie przez dlugi czas :D


    Pozdro :)



    Aktualizacja: Ogarnąłem biurko :D
    FullSizeRender.jpg

    Edited 2 times, last by danielbo: Dorzucam nowe foto ogarniętego stanowiska :D ().

  • Niedawno zaczalem przygode z kemperem i nawet podoba mi sie :)
    Wczesniej mialem mesa boogie mark v35 jednak po niecalym pol roku zaczelo cos charczec plus wymiany lamp co jakis czas, co zdecydowalo ze przesiadlem sie na cos bardziej eco :) i oto jestFullSizeRender.jpg :D
    Mam tylko nadzieje ze bedzie smigal niezawodnie przez dlugi czas :D


    Pozdro :)

    Witaj Daniel :)


    Skąd dotarłeś?


    Jakbyś miał jakieś pytania to dawaj tutaj lub na priv!


    Pozdro ;)

  • Przebywam w UK a pochodze z Lodzi :)


    Dzieki :thumbup: Pewnie w miare zaglebiania sie w tajniki mozliwosci napotkam sie na jakies problemy hehe tak ze bede pisal jak co :)


    Poki co przedewszystkim najwazniejsze jest brzmienie a w zwiazku z tym tez kwestia dobrych profilow ktore miejmy nadzieje ze z czasem nie beda osiagaly jakichs niewyobrazalnych kwot :wacko: . Czy poza profilami M Britta sa jakies inne warte uwagi pod wzgledem dobrego czystego brzmienia oraz dobrego przesteru gdzie riffy brzmialyby harmonicznie (wiem ze jest tez opcja w kemperze podbijajaca wyrazistosc czy jak to sie zwie dzieki ktorej wlasnie na przesterze akordy sa bardziej wyrazne)?

  • Przebywam w UK a pochodze z Lodzi :)


    Dzieki :thumbup: Pewnie w miare zaglebiania sie w tajniki mozliwosci napotkam sie na jakies problemy hehe tak ze bede pisal jak co :)


    Poki co przedewszystkim najwazniejsze jest brzmienie a w zwiazku z tym tez kwestia dobrych profilow ktore miejmy nadzieje ze z czasem nie beda osiagaly jakichs niewyobrazalnych kwot :wacko: . Czy poza profilami M Britta sa jakies inne warte uwagi pod wzgledem dobrego czystego brzmienia oraz dobrego przesteru gdzie riffy brzmialyby charmonicznie (wiem ze jest tez opcja w kemperze podbijajaca wyrazistosc czy jak to sie zwie dzieki ktorej wlasnie na przesterze akordy sa bardziej wyrazne)?

    Ta opcja nazywa się Definition i jest dostępna w module AMP - akurat profile MBritta są dla mnie za ciemne. Dużo jest dobrych darmowych profili dostępnych na RigExchange od Fenderów przez Marshalle JTM po 5150.


    Spróbuj na RigExchange profili użytkownika "eljodon" - dla mnie są świetne!


    Inne bardzo dobre - "Thumas", "GRStudios", "r.u.siruis"


    Zanim wydasz kolejne siano na profile poszukaj na RigExcgange ;)

  • Niezle, Jest tego :D
    Wstepnie przesluchalem i jestem pod wrazeniem ich brzmienia!
    I co najwazniejsze w takiej postaci jak slychac moge nagrac tez to na komputerze co przy domowych warunkach jest bezcenne :D


    Dzieki!

  • Witajce koledzy :) Ja również jestem Po zakupie kempera i remote-a i już się Polubiliśmy. Od razu zakupiłem trochę konkretnych profili żeby nie bawić się w szukanie po setkach dostępnych i jest pięknie. Trochę zniesmaczony jestem chorusami bo strasznie słabe...trzeba łączć dwa żeby coś fajnego uzyskać. Poza tym słabych punktów nie widzę. A gdyby ktoś szukał jakiejś dobrej aktywnej kolumny w przyzwoitych pieniądzach to mogę z ręką na sercu polecić Yamahę DXR10. Testowałem różne cuda i na 12’ i na 15’ i Yamaszka wymiotła wszystkich ;)

  • Witajce koledzy :) Ja również jestem Po zakupie kempera i remote-a i już się Polubiliśmy. Od razu zakupiłem trochę konkretnych profili żeby nie bawić się w szukanie po setkach dostępnych i jest pięknie. Trochę zniesmaczony jestem chorusami bo strasznie słabe...trzeba łączć dwa żeby coś fajnego uzyskać. Poza tym słabych punktów nie widzę. A gdyby ktoś szukał jakiejś dobrej aktywnej kolumny w przyzwoitych pieniądzach to mogę z ręką na sercu polecić Yamahę DXR10. Testowałem różne cuda i na 12’ i na 15’ i Yamaszka wymiotła wszystkich ;)

    Cześć Daro!


    Posiadam ten sam zestaw łącznie z Yamahą. Grywasz kanapowo czy również próby/koncerty? Skąd jesteś?


    Pozdrawiam
    Tomek