Koliko ima Kemperasa iz bivse Jugoslavije ?

• Zdravo svima , ako vas ima.
    Ima li iko, stvarno iz bivse Juge ovde?
    Nije valjda da sam ja prvi registrovani Kemper user sa nasih podneblja ? (registrovao Kemper u Aprilu 2012 )
    Ostavite jebenu politiku na stranu i javite se ! :D
    Pozdrav !
    Zoran

Tom Andersons guitars >Kemper>QSC's and/or JP Le Roux amp and Mesa Cab

• Ha, tek sad vidio ovo. :thumbsup:
    Znam da ih kod nas ima bar nekoliko ali ocito je ili forum nezanimljiv ili su kao i ja kompletno nesvjesni ovog dijela foruma.

I'm just trying to be as truthful to my experience and personal opinion that I'm clearly presenting only as a personal opinion no more no less in an honest and truthful discussion about equipment.

• Svidja mi se avatar! To zuto je....?

I'm just trying to be as truthful to my experience and personal opinion that I'm clearly presenting only as a personal opinion no more no less in an honest and truthful discussion about equipment.

• Zanimao me ovaj LP sa avatara... stalno razmisljam o nekakvom lemon/icetea LPu ali u danasnje doba nije lako do novaca za takve stvari :/

Obzirom da nisam neki svirac, tako nemam ni neke spektakularne sjekire. Squier Thinline Tele i Godin Summit CT. Imao sam i jednog Ibaneza AS93 ali to je otislo kad mi je trebalo novaca (ne sjecam se vise sto je bilo tako vazno....).

• OK, sada nas je i zvanicno trojica .
    Vlado , svidja mise onaj tvoj klip gde si svirao a la Page .
    Ni ja nisam neki gitarista ,ko sto rece Mudyfox , ono jes' , nekada sam mozda i bio, za kriterijume tog doba...ali tada se kuburilo sa dobrim gitarama, Fender bio pojam ,Gibson ,ili ti Dzipson kako smo je zvali bio samo san.. :)
    .

Da, negde 2007 sam otkrio Toma Andersona , i sada su to moje omiljene gitare .
    Trenutno ih imam dve, Drop Top i Bulldog .
    ovde je jedna interesantna review Bulldog review ,izgleda kao Les Paul , ali sve ostalo, sem single cut dizajna nije Les Paul :
    http://www.musicradar.com/revi…/anderson-bulldog-447986/
    Mogu da je namestim da zvuci kao tipican Telecaster , ili da je nagazim da zvuci kao Garry Moorov Les Paul od 2 miliona funti :D

Od ostalih , Ibanez 7wvh (ugradjen Sustainiac i SS frets) Fender YJM model( originalna farba skunuta , sad je Alder naturalni , ugradio Calaham bridge, locking tunere ,etc..)
    I na kraju , raritet, gitara made by Branko Radulovic (iz Kumanova Macedonia) na bazi Schecter /Fender modela , narucena i pravljena za Gorana Bregovica u 1988 oj .
    Kada je gitara bila gotova, Goran dosao, probao gitaru, reko svidja mi se i posao ka vratima.
    A ja mu onda kazem (to mi je Branko pricao ) E Gorane, pa gde si posao ? Pa kuci ba u Sarajevo ,gde bi drugo .
    Pa dobro brate, a ko ce i kada da plati gitaru ?
    Pa , ja sam ,kaze Goran, mislio ti to meni onako , jarani smo ba , pa mi to objavimo u novinama , pa onda navale kupci kod tebe, znas ono ba reklama i to ...
    More bre vracaj tu gitaru na zid , i vracaj se odakle si dosao...mu navodno rece Branko ...
    Eto tako ide ta legenda .....ko zna sta je ustavri bilo ...onda sam ja dosao , i prvo platio pa onda izasao sa gitarom kroz vrata.

ETo momci , malo sam vas ugusio , izvinite za to , ali mi se retko pruza prilika da pricam sa nekim na nasem jeziku o ovim stvarima ...
    Sve u svemu , danas "pod starost" imam mnogo vise gitara nego sto mi treba .Nikako da se pogodi ...
    Ako imate prilike, i ako dozvolite savet - ne birajte sredstva da nabavite pravi komad (gitaru mislim) ,i svirajte je punom parom dok ste jos mladi i dok mozak i prsti rade punom parom....
    Posle kad udjete u godine, sve ce biti vise gitara, ali i sve manje vremena i prsti nece vise da slusaju kao nekada .i vise ne moze tako lako da se pamte deonice , i sva ta sranja .... .sta vam vredi onda brdo gitara ...

Ovde mozete naci par mojih snimaka, ono , doadju drugari kod mene u studio , popijemo po koju , i kazu ajd sad sviraj ovo sad ono ,ja ukljucim neki backing i udri ...
    Ima tu i jedan studijski snimak Zajdi Zajdi, uradio ga Tibor Levay , moj komsija ovde gde zivim sada , i bivsi klavijaturista Smaka ...

https://soundcloud.com/zoran-3

Puno pozdrava i srecno !
    Zoran

• Nema problema Zoki, skribomanija nikad nije za zamjeriti (osim ako je, kako kazes, politicka). ;)

Poslusat cu klipove ali ne mogu tu na poslu, blokira mi sve flash sadrzaje.

Sto se starosti tice, ja se nekako nadam da to nije sve tako crno. Imam i ja vec podosta godina, poceo svirati jaaaako kasno, tako da do nekog podnosljivog nivoa (da ne govorimo i o prihvatljivom) mislim da nikada necu ni stici. U tom svjetlu sve nekako cekam "stare dane", da djeca odrastu, da zena nadje hobi, da posao uspori pa da nadjem pola sata dnevno za svirku. U ovom zivotnom tempu jedva da nadjem vremena za noodlanje jednom tjedno pola sata u ponoc a kamoli za vjezbanje i nekakav konkretni napredak. U tom pak svjetlu nabavka neke skupe opreme nema puno smisla ali eto, kupio se Kemper i sve gledam neke 2keur sjekire ovakve, onakve, cak i rucne radove posvuda po EU. Sve to skupa je besmisleno ali si ne mogu pomoci i trosim puno previse vremena na windowshopping i istrazivanje opreme sa kojom ne bi ni znao sto da radim ali bi je kupio bez premisljanja da imam sredstva.
    U principu se slazem, imao sam na pocetku drlog gitare, ove su pomozbog pa se razlika osjeti drasticna cak i meni relativnom laiku.

U manjku vremena za svirku sam se u jednom trenutku bacio u izradu pedala, napravio kojih pedesetak pa ni to vise ne radim jer mi je ponestalo motiva i smisla u svemu tome kad ne mogu svojim sviranjem izvuci iz pedale ono sto bi trebalo.

• Da ne zaboravim - Ambrosi amp ..cini mi se da sam video negde da si zaintersovan
    Imao ga na dva dana i svirao na preko 10 cabova.
    Jedino vredi kad ga sviram na moj mali 1x12 Green Back cab , od 25 vati .
    Na Mesa 2x12 , ukupne snage od 2x75 vati ne vredi , prosto ne moze da ga digne, ili probudi ...
    Previse je slabo ...
    No ako je upotreba bedroom svirka sa malim 1x12, onda moze.
    Cisto medju nama, nisam hteo na forumu da im kvarim volju...
    Kad sviram moj non-powered toaster preko 50W hand made tube amp i mesa cab, rasturim prozore i zidove , ne moz da se sedi blizu , sa Kemper master volume na 50% .
    Ambrosi ,koji je kao 70 W , sta li, sa 100% Kemper master volume , nije ni blizu te snage ..kad nema tu snagu, onda se gubi onaj WHOOMP ...ako znas sta mislim ....posto ne moze da natera zvucnike da se "polome" ...
    Po pricama drugih , originalni KPA powered amp je previse jako sa svojih 600 vati, izgleda da power amp treba da bude negde na sredini, recimo 300 vati ....

• Heh... :D Da, dobro si vidio.
    Ambrosi sam vec uzeo. Dobro je znati to sto pricas i imat cu na umu za buducnost medjutim drago mi je cuti da je za moju primarnu upotrebu dobar. Da, ici ce 1x12 jer za vise nemam ni mjesta u stanu niti mjesta gdje bi ga otfrljio a ruku na srce, niti vjestinu i repertoar koji zahtijeva 4x12 i da ti yaya otpuhne skupa sa hlacama.
    Za te pare mi nitko ne bi slozio lampasa, niti bi ga mogao potiho svirati u stambenoj zgradi. Trebalo mi je jednostavno (i prije svega jeftino a da nije Magnum 22/44 i slicno) integrirano rjesenje, za malo pogurati dvanaesticu onih par puta godisnje kad izadjem iz kuce ili kad mi netko navrati na demonstraciju.

Inace, Tom Anderson Bulldog, mljac! Vjerujem da je spektakularan. Medjutim, kosta otprilike duplo koliko bi dao u najludjim snovima, naprosto nisam u tim cipelama. Kao sto rekoh, sve preko 2k ojra mi je znanstvena fantastika a i za to bi morao godinu-dvije preskakati gablec na poslu. :rolleyes:

• Probaj obavezno, ako vec nisi, PW profiles od Thomas Dilla, eno ih za dzabe za download .
    Moj omiljeni profile je Softegg BD (blue driver )
    Malo je mutan u originalu , ali mu daj malo pure buster , malo lead buster , malo gain, smanji volume na gitari i ubodi ga u taj 1X12 ....ton do bola za blues, a onda malo jaci volume na gitari - rok tonovi samo tako
    eto, tu sam uzivao sa Ambrosijem i na mom 1x12 ...., za to je stvoren , i naravno za clean tonove na istoj kutiju ...
    Srecno !

• To su oni profili sa nekog workshopa? Skinuo sam to, nisu jos dosli na red. ^^ Bas cu probati sloziti tako kako kazes...

A Tom Andersoni, gdje si ih uzeo i koliko para?

• Ha! Prvi post, ali vrijedan! :thumbsup:

• Pozdrav za Makedoniju , Anatoli , zemlju sa najlepsom muzikom na svetu , odakle je i moja omiljena gitara , iz Kumanova !
    Treba Vlatku da pokazes Kemper , da vidi i to cudo ;) , pa mozda se i on kemperizuje .

......

Andersone sam uzeo preko Tomovog dilera , Jacka (http://www.nemusiccenter.com/tom-anderson/) , ali sam dil pravio direktno sa Tomom i Roy-em .
    Kupio sam ih u vreme kad je South Africka Randa bila veoma jaka, recimo 1$= 6-7 Rand , danas je 1$ = skoro 12 Rand (ZAR)
    Dakle kostale su me " jeftino" , ili u prevodu duplo jeftinije nego da ih uzimam danas, jer se cena u dolarima nije mnogo promenila.
    Ali ima resenja.
    Postoji veoma jako i dobro trziste polovnih TA gitara , i na ebay i na samom tom anderson sajtu .
    Recimo mozes za ispod $2.000 da kupis fantasticno dobru i ocuvanu gitaru , treba samo pratiti trziste .
    Jos nisam video da neko prodaje polovnu gitaru koja nije kao nova ...kazu mi andersonovci pazimo svoje gitare ...
    Mozes neki jeftiniji model , kao sto je Classic , da kupis i za $1.500 .
    Bulldozi se jos drze , nema bas za $2.000 da se nadje , nego za malo vise.
    Za te pare nema sanse da kupis posteni Fender ili Gibson (sem ako imas bas puno srece da nagazis na pravu ) , nego mora da platis jos toliko za neki custom model , koje opert treba da nosis kod majstora da ga setapuje...prosao sam kroz to par puta....
    Kad ti Tom poslaje gitaru, mozes samo da spustis ili podignes zice prela ukusu , i to je sve sto radis na njoj do kraja zivota (eventualno malo neck release ili tightening ako ti je klima previse promenljiva)
    evo linka za sajt :http://andersonforum.com/board…t&order=desc&daysprune=-1
    Vecina prodavaca su iz Amerike, i obicno ne shipuju van CONUS-a , ali taj se problem resava sto se dogovoris sa prijateljem iz USA da se to posalje na njegovu adresu ,i on onda poslaje tebi .
    To moze i Jack da uradi za tebe, ako se odlucis kazi, povezacu vas .
    Takodje , stavi se da je gitara polovna i da vredi nesto malo , tako da carina dodje nista .

Ja sam na moje (nove) placao carinu u iznosu ne vecem od 70-80 $ .

Naravno ovo necemo nikome kazati. :saint:

Edited 8 times, last by Rescator ().