Koliko ima Kemperasa iz bivse Jugoslavije ?

• evo par slicica , sto bi reko onaj Crnogorac u onom vicu - ne prodajem ,no se falim :) ( ne zamerite , molim )
    Bulldog i Drop Top , nema te kamere koja moze da uhvati pravu boji ,niti odraz ovih maple topova ..ovo sam ja sa amaterskom kamerom kao nesto pokusavao...
    [Blocked Image: http://i292.photobucket.com/al…mar/Blondita/IMG_6611.jpg]

samo Bulldog , da se vidi recessed bridge i pickups, headstock gde zice idu pravo sve od bridga pa do tuning postova ( bez onog naglog kuta kao kod Gibsona ) te specificna trodimenzionalna "curve" samog topa i celog tela . Gitara je teska 3, 5 kg valjda , i malo je manja nego Gibson , lezi na telu kao mlada nevesta prve bracne noci ..., ne prevrce se u stranu kad je stavite na koleno ,ono bez kaisa ...

[Blocked Image: http://i292.photobucket.com/al…mar/Blondita/IMG_6519.jpg]

a evo i drop topa
    [Blocked Image: http://i292.photobucket.com/al…photo%20show/IMG_5462.jpg]

Svima zelim od srca da imaju po najmanje tri komada Tom Anderson gitara :) pa nek ide zivot ....

Tom Andersons guitars >Kemper>QSC's and/or JP Le Roux amp and Mesa Cab

• Hey man , I also do not speak English , for real :D , but ok, nobody's perfect .
    I am glad you like it , and they really look much better in live .
    Shame I don't have that money to by a few more ...dollar becomes too strong ...

Tom Anderson Face book page, check it out , some of the latest axes from NAMM ...my preferred is Icon (that Fender like in Olympic white and maple neck , and simply stunning Bulldog , post from December 3rd and 5th 2014, just scroll down a bit , you will find it , back is in natural mahogany , and top is just the most beautiful guitar top ever....
    https://www.facebook.com/pages…itarworks/120824884621019

ps
    Raven is crazy guitar though....

Edited 3 times, last by Rescator ().

• Takodje , stavi se da je gitara polovna i da vredi nesto malo , tako da carina dodje nista .

Ja sam na moje (nove) placao carinu u iznosu ne vecem od 70-80 $ .

Naravno ovo necemo nikome kazati. :saint:

Zoki, cim je gitara (ili bilo sto, u stvari) u $, to mi odmah znaci glavobolju. Kod nas je carina na instrumente nekad bila 0%, sada je nekih 5%. Ono sto me ubija je porez koji naravno moram platiti prilikom uvoza u EU. Znaci okvirna racunica je ajmo reci gitara $2k, shipping $200-300, i onda na carinarnici krece, zaokruzeno... $2300+5%= $2400+25%porez=$3k. I eto ga, nesto sto bih eventualno i mogao priustiti (2k) najednom postane nedostizno (3k). Za skuplje stvari naravno odnos ostaje pa je i krajnja cijena toliko veca. Da ne kazemo da sve to kupujem na nevidjeno i neprobano, ako mi iz bilo kojeg razloga ne pase kome cu to prodati...

Dodje mi muka kad god pogledam cijene po kojima Ameri kupuju... naravno, njima je to lokalno ali ipak... kojiput takvih blowout salea imaju ovi veliki lanci da ne mozes drugo nego plakati.

I'm just trying to be as truthful to my experience and personal opinion that I'm clearly presenting only as a personal opinion no more no less in an honest and truthful discussion about equipment.

• Evo bas gledam, kako god okrenem i gdjegod gledao, ne mogu dobiti recimo Bulldoga u ruke za manje od 4-5k eura...
    Da zivim od toga ili da sam independently wealthy jos bi covjek rekao, ali ovako bas i nema neke racunice. :/

I'm just trying to be as truthful to my experience and personal opinion that I'm clearly presenting only as a personal opinion no more no less in an honest and truthful discussion about equipment.

• Znam , znam ...u pravu si 100% , kad se sve to doda , ode u nebesa...
    Ja sam takodje u GAS situaciji koju ne mogu da resim , jer mojom krivicom naterah vlasnika music shopa u komsiluku da uvozi TAG-ove te ga spojih sa Tomom , i sad ispred nosa imam jedno 9 -10 komada uvek na lageru , jedna bolja od druge , sa cenom koja je prosto bezobrazna, da ne upotrebim drugi izraz.

To sto imam dve , nista ne znaci nista, kao da nemam nijednu , uvek treba jos jedna, pa jos jedna...
    Ne znam sta ce biti kada stigne Icon i Raven ...moram nekako u banku, ali da pazim da me ne uhvate :saint:
    Bas smo prokleti , mi takozvani gitaristi 8o
    Sa druge strane , moji najlepsi dani su bili kad sam svirao najvise i najaktivnije i najbolje , a nisam ni imao svoju postenu gitaru, nego pozajmljivao ..ne moze covek da ga ugodi pa to ti je !

ps
    opa, tek sad vidim porez vam je 25% !!!???? dakle bezobrazluk , sta da kazem ......kod mene u SA je samo 14% , to je jos dobro....
    Dakle hipoteticki, vrednost gitare se mora prikazati ne vise od $500 , i bar tu da se nesto ustedi...

• Znam , znam ...u pravu si 100% , kad se sve to doda , ode u nebesa...
    Ja sam takodje u GAS situaciji koju ne mogu da resim , jer mojom krivicom naterah vlasnika music shopa u komsiluku da uvozi TAG-ove te ga spojih sa Tomom , i sad ispred nosa imam jedno 9 -10 komada uvek na lageru , jedna bolja od druge , sa cenom koja je prosto bezobrazna, da ne upotrebim drugi izraz.

Nije lako... ne mogu reci da znam kako je kad imas dobro opremljeni lokalni shop ali gore od toga moze biti samo kad imas predobro opremljen shop. :D
    Ovo sto vidim po Madjarskoj ili UK, to su classici preko 2k ojra i ostali preko 4k ojra. Prestrasno. Doduse, kad usporedis sa Dzipsonovim price hikeom ovogodisnjim, to je jos i jeftino LOL.
    Ajde baci nam kost, posto TA u SA?

ps
    opa, tek sad vidim porez vam je 25% !!!???? dakle bezobrazluk , sta da kazem ......kod mene u SA je samo 14% , to je jos dobro....
    Dakle hipoteticki, vrednost gitare se mora prikazati ne vise od $500 , i bar tu da se nesto ustedi...

O da, bezobrazluk je slaba rijec. Problem je sto ovi na carini nisu vesla sisali i tocno imaju feeling kad je nesto skupo. Uvijek traze racun a ako im je sumnjiv bez pardona vade kataloge i googlaju kolika je prava cijena. E onda tek navlace gumene rukavice i krenu u proces "carinskog prekrsaja" i svih mogucih penala po zakonu.

• kada su uvezli zadnju turu pre par meseci , stavili su cenu za Bulldog i Angel na oko ZAR 80.000 , ili ti nesto manje od $6.700 !!!
    Da , sest zapeta sedam tisuca ili ti hiljada ili ti thousands ili octo mille dolara, kako kod da ga izgovaras ostaje ista luda cena ...
    Kad smo im skrenuli paznu da nisu bas normalni,i da nema te budale koji ce to da kupi smanjili su .
    Sada je Bulldog negde ZAR 48.000 (say $3.800 ) Angel spustili i nize...
    Classici , Cobre tu negde od ZAR 35.000 do ZAR 40.000
    Problem je sto dolar stalno raste ,i oni menjaju cene svake nedelje ....

Da je Tom saznao za ovo (ja mu nisam rekao, jer su brzo spustili, oduzeo bi im dealership ...pa jebiga on nije digao svoje cene zadnjih nekoliko godina, a ovi hoce da se obogate sa jednom turom....
    Zato je najbolje uvek dilovati sa njim direktno, imas nekoga da ti to kupi u USA , prebaci kao licni prtljag , pa onda na carini sta bude..opet jeftinije nego kod ovih dilera...dakle ideja : ustedis na dilerima, ustedis na prevozu , a carina sta bude...ne vidim jeftiniji nacin, uslov da imas brata ili druga u Americi koji dolazi ove sezone na lepi plavi Jadran ! :thumbsup:

Edited once, last by Rescator ().

• michael: don't be so modest, I'm sure you've got a few juicy profanities in your bag of tricks! It just seems to go with the culturological territory ;)

Zoki: tri problema... prvo, nemam nikoga tko bi mi to donio, narocito sto cujem da u zadnje vrijeme dosta problema rade sa instrumentima na prekooceanskim letovima i ne daju vise u kabinu. Drugo, carina nije u domeni "sto bude" nego "oplesti cemo porez 25% kad je vec carina mala", dakle ouch! I trece, opet je to 4k ojra pa na gore sto je otprilike duplo vise sto bi trenutno bio voljan dati za bilo kakvu opremu. Bah...
    Nista, dobro je da si me natjerao da malo proguglam TAG i ako ikada bude prilike uzet cu bar tri komada da pokrijem osnove... :D

• Hej Cili!
    150 postova i tek sad nasao ovu nasu birtiju? ^^

• He he , dobro je kad se nadjosmo !
    Ziveli drustvo !
    Moram da kazem , 3 godine sam ovde , kupio KPA u onih prvih mesec dana kad je izasao , i malo "patio" sto godinama niko od nasih nije ovde , rekoh gde su be nasi ?
    Onda, odoh ove godine na odmor u Srbiju kao i svakog Jula meseca, onda nekako zaglavih slucajno u nedodjiju (Vladicin Han ) na neki koncert, kad ono Kemper na sceni , momak (Stikany) svira boli glava, a tek zvuk !
    Rekoh , koji su bre ovi novi ljudi , koji su ovo profili ??? ...dodjoh nazad kuci (South Africa) ..malo surf po KPA forumu ,kad ono SoundLab , profili od naseg coveka Ivana...
    I odmah da vam kazem, prvo sam skinuo i svirao pne free profile , pa tek onda provalio da je nas covek , dakle nisam bio "biased " od odmah ...sad jesam 8)
    Jebali kevu , najbolji do sada ..covek prevazisao sve do sada poznate profile, ko Djokovic u tenisu jebote .

I sta da vam kazem, mi dijasporicari ;( smo malo , ono kao sentimentalni, i mnogo cenimo kad se neko od nasih pojavi i nesto dobro uradi ,mnogo nam lepo bre !!!!

Dakle , Ivane svaka cast , samo napred i to .... 8o

Puno Pozdrava !
    Zoran