Podłączenie paczki i wyjść liniowo na front

  • Witam, jest tu nowy wiec siema wszystkim.

    Chciałbym na scenie używać kempera w taki sposób, podłączam swoja pakę( aby mieć dzwięk na scenie i normalnie ja omikrofonować) i przy okazji wpinam w linie do focha. (myslę ze końcowy miks paczki i lini może być ciekawym rozwiązaniem, gramy na 1 gite )

    Czy przy włączonym cabinecie w sekcji stack i podłączeniu normalnej paczki do speaker output to z moje paczki lecie brzmienie samego wzmaka czy kemper i tak wysyła symulację paki ??

    Pozdrawiam

  • Cześć.


    Stary wilk z tej strony, mam kempera od marca 2012 ?


    W sekcji output jest gdzieś *Cabinet Off" dla wyjścia głośnikowego na 100%, tak żeby do paczki leciał sam sygnał przedwzmacniacza. Jak w sekcji stack cabinet jest włączony, do focha wyjściami linowymi idzie symulacja paczki.


    Pozdrawiam,

    Tomek

  • Hej, nic takiego nie znalazłem :(

    Mam tylko "Monitor cab off" ale to rozumiem ze jest dla sekcji monitor out której ja nie używam, chyba ze podłączając pakę pod speaker output to on z automatu tam nie wysyła symulacji?? Tylko na moje ucho kiedy wyłączam cabinet w sekcji stack to dzwięk z mojej paczki się zmienia


    Pozdrawiam,

  • Hej


    Właśnie updatuję kempera do OS 7.0.1 w tej chwili, ale w sekcji OUTPUT na stronie 3 Monitor Output EQ, jest pole do zaznaczenia/odznaczenia "Monitor Cab off" i jak rozumiem, wtedy na wyjściu Monitor OUT (i podejrzewam, że SPEAKER OUT) nie ma symulacji paczki, mimo że w stacku jest CABINET zaznaczony...


    Mam tylko "Monitor cab off" ale to rozumiem ze jest dla sekcji monitor out której ja nie używam, chyba ze podłączając pakę pod speaker output to on z automatu tam nie wysyła symulacji??

    Wg mnie Speaker OUT to jest sygnał Monitor OUT wzmocniony dla paczki.


    Tylko na moje ucho kiedy wyłączam cabinet w sekcji stack to dzwięk z mojej paczki się zmienia

    Gdzie się zmienia? Na wyjściach liniowych? No to jest ok. CABINET zostaw włączony, a odznacz "Monitor Cab off" - daj znać czy coś pomogło.

  • Dzięki o to chodziło, narazie testuje do w mieszkaniu na paczce 4x12 wiec gram mega cicho :)

    Nie zczaiłem za Monitor Out i Speaker Out to może być to samo.

    Jeszcze dodatkowo w sekcji Output na 1 stronie ustawiłem Monitor Output na Stack.

  • Strona 101 z nowego manuala -

    Be aware that the signal from the MONITOR OUTPUT is also shared in order to feed the built-in power amplifier of the PowerHead and PowerRack.

  • Stack This signal is tapped directly behind the stack section and does not include any post amp effects.


    Ustaw sobie Master mono w Monitor Output:


    Delivers a mono mix of the “Master Stereo” signal.


    Stack nie wysyła efektów, które masz w sekcji Effects X, MOD, DELAY, REVERB

  • Idealnie dzięki :) jeszcze gdzieś widziałem ze mozna ustawić Volume jako głosnośc tylko tego co idzie do Foh i Master Volume jako master dla mojej paczki. Kojarzysz gdzie to ustawić ??

  • sekcja OUTPUT, strona 2, masz tam Main VOLUME (foh), MONITOR VOLUME (dla monitor output/paczki) - możesz też zlinkować te VOLUMY z MASTER VOLUME (Main Out Link, Monitor Out Link - ta sama druga strona, na górze ekranu) - jeżeli wolisz oddzielnie ustawiać głośność to nie linkujesz

  • Cześć,



    Mam do Ciebie pytanie czy używasz Kempera na scenie na żywo.

    Jeżeli tak to z jakiego rozwiązania korzystasz, czy jest to monitor aktywy i XLR idą na PAF?


    Czy Kemper jest w pętli ze wzmakiem lub inaczej?


    Jestem Ciekaw, bo sam mam pewne dylematy natury zawodowego brzmienia na scenie.


    Ksywa

  • Ja używam samego Kempera i PA. Dodatkowo, ponieważ gramy przeważnie z podkładami, to wszystkie zmiany brzmień mamy zautomatyzowane przez MIDI. Remote'a używam tylko jako stroika, bo toster jest przeważnie za daleko, a oczy już nie te.

  • Hej, Kemper leci na pakę i to jest mój odsłuch na scenie, ustawiam go bokiem aby paka nie grała na ludzi. Na front leci 2 xlr ustawiony w stereo. Monitor na scenie używam aby mieć tam co potrzeba mi do grania od reszty kapeli i ten system sprawdza mi sie jak narazie najlepiej


    Pozdro