Wirtualne spotkanie użyszkodników Kempera

  • W Browse mode zmiany nie są jakieś super szybkie. W Performance mode zmiany między slotami są szybsze, bo Kemper trzyma wszystkie 5 rigów w pamięci i nie musi ich ładować z dysku za każdym razem.

  • Cześć dzięki za informację, a może wiesz jak przerzucić z browse na mode ? mam go dopiero parę tygodni, ale dalej jestem jak dziecko we mgle :)

  • Musisz przejść do Performance Modę używając "Chicken Knob", wybrać performance (używając strzałek góra dół). Każdy performance ma miejsce na 5 presetów. Jak masz nowy sprzęt to jest duża szansa, że zobaczysz slot o nazwie "Crunch". w tym momencie możesz użyć pokrętła "Browse" i wybrać swój ulubiony Rig. Potem strzałka w prawo, co sprawi, że przejdziesz to kolejnego slotu, pokrętło Browse, itp. itd.


    Na końcu "Store", nadaj sensowną nazwę, Store jeszcze raz i powinno być git.


    Pamiętaj, że Rigi są _kopiowane_ to Performance mode. Oznacza to, że późniejsze zmiany w Browse mode nie mają zastosowania w Performance mode. Możesz swobodnie edytować Rigi w Performance mode (pamiętaj, żeby zapamiętywać zmiany!!!) - nie wpływa to na kopię Rigu znajdująca się w Browse mode.


    Kemper ma bardzo specyficzny workflow (nie każdy go lubi) i jeśli chcesz naprawdę wykorzystać go w 100% i nie być sfrustrowanym to będziesz musiał poświecić trochę czasu na przestudiowanie instrukcji obsługi. Ale jak już zatrybisz jak wszystko działa to jest to bardzo przyjemne, niezawodne, fantastycznie brzmiące urządzenie.

  • Bardzo dziękuje, musze nad nim posiedzieć, problem polega na tym że miałem przerwę w graniu około 15lat, i powracając do grania wszystko się pozmieniało, sprzęt itd. biorę się za kręcenie gałami.

    Jeszcze raz bardzo dziękuje

  • No tak, to przeskoczyłeś kilka generacji, i masz szczęście, bo pierwsze cyfrowe efekty były bardzo cinkie :) , ale dobra wiadomość jest taka, że Kemper, jeśli Ci podpasuje jego filozofia, może być ostatnim sprzętem, który musisz opanować - ja mam swojego od 2016 roku i nawet nie myślę, o niczym nowszym - brzmi nieziemsko za każdym razem i sprawdza się bardzo dobrze w warunkach koncertowych. Pozdrawiam i miłego grania!

  • Cześć twoje wskazówki dla mnie bez cenne, zacząłem kombinować z kemperem i malutkimi kroczkami do przodu :)

    Możesz podpowiedzieć jak podpiąć kempera żeby działał jak interfejs, nie wiem czy jest w ogóle taka możliwość ?


    Pozdrawiam :)

  • Możesz podpowiedzieć jak podpiąć kempera żeby działał jak interfejs, nie wiem czy jest w ogóle taka możliwość ?

    Nie da się. Masz 2 opcje:

    • XLR / TS z main do osobnego audio interfejsu (chyba najprostsze rozwiązanie i zawsze niezawodne),
    • S/PDIF z Kemper do audio interfejsu, który obsługuje S/PDIF (to jest cyfrowe łącze, które umożliwia przesłanie 2 kanałów na jednym kablu).
  • Dziękuje jeszcze jedno pytanko, jak gram na kemperku na słuchawkach mam w miarę fajne brzmienia ustawione i jest ok, ale na próbach kiepsko brzmi. Podpinam go pod paczkę Marshall 1960A i powiem nie gada to fajnie, podpoiłem u kolegi do Orange ppc-412ad i było lepiej ale dalej to nie jest to. Zastanawiam się czy oryginalna paczka z Kempera nie gadała by lepiej, jeśli możesz to doradź na jakiej paczce najlepiej zabrzmi kemper


    z góry dziękuje

  • W tym to Ci nie pomogę, bo nie używam paczek. Mamy IEM-y w naszym zespole i próby też gramy albo na IEMach, albo na PA. A w domu gram na monitorach studyjnych.


    Upewnij się, że wyjście Monitor Out (u Ciebie to z power amp) ma: Monitor Cab Off (znajdziesz to ustawienie w sekcji Output), bo w przeciwnym razie IR z Kempera poleci też na paczkę i będzie siara.