Posts by Nick Ksywa

    Cześć,



    Mam do Ciebie pytanie czy używasz Kempera na scenie na żywo.

    Jeżeli tak to z jakiego rozwiązania korzystasz, czy jest to monitor aktywy i XLR idą na PAF?


    Czy Kemper jest w pętli ze wzmakiem lub inaczej?


    Jestem Ciekaw, bo sam mam pewne dylematy natury zawodowego brzmienia na scenie.


    Ksywa

    Panowie,


    Przetestowałem na żywo i w studio Kempera, wcześniej miałem Helixa, jeszcze wcześniej PODa itd...


    Do zawodowego grania na żywo z samego Kempera podchodzę dość sceptycznie bo Kemper ma jeden problem, przestery.

    Przester dobry nie bierze się tylko z samej symulacji, całego tego rozwalania sygnału. Przester brzmi doskonale jak ma doskonałe głośniki, wzmacniacz, przedwzmacniacz itd. Jak dla mnie KEMPER sprawdzi się w Studio bez problemu na żywo potrzebujemy albo dobrego akustyka, który nam dobrze zoptymalizuje to co z Kempera wychodzi na przody albo mamy zawodową paczkę czy wzmacniacz i używamy Kempera jak Multiefektu czy Stomboxa. Podłączając Kempera w pętli.


    Używałem i w zasadzie nadal używam Kempera w taki sposób:


    Na próbach mam monitor aktywny Line6 Stagesource a na koncertach gram na lampowym Peavey Classic 50, Kemper pracuje w pętli. Przester ze wzmaka a reszta zabawek z Kempera i jest bosko.


    Pozdrawiam


    Ksywa z WBH

    Używałem też KEMPERA w pętli z lampowym wzmakiem Peavey Classic.


    Podłączałem go tak:

    Gitara do Wzmacniacza

    2 kable w pętle wzmacniacza

    następnie jeden do KEMPER Input a drugi do KEMPER DIRECT OUTPUT / SEND.

    Wszystko śmiga bardzo dobrze.


    Jest też taka szkoła żeby KEMPER DIRECT OUTPUT / SEND podłaczyć do AMP IN,

    czyli jakby KEMPER był kostką stompboxem zwykłym i też to działa.


    Ale wg mnie to najlepsze rezultaty da dedykowana paczka do KEMPERA, czekam na nią.


    Ksywa