Posts by Peto

    RM: som ti vravel. :) Odkedy je RM, nepuzivam USB, teda iba na backup a upgrade. :)
    Prepac tie profily som ti zabudol pozriet. Ja ich tam mam momentalne 4448ks, posledny mam SINMIX MBDR RVSM+ z 30-04-2014.

    2.4.0 som zatial nedaval, kedze je to cerstve. Nechce sa mi zbytocne experimentovat - po poslednej prihode s upgrade za 2.2.1 na 2.3.1, kde sa mi zmenil zvuk. Zmenil sa po upgrade zvuk existujucich profilov kvoli tym parametrom cabinetu?
    Erik Stam MESA som neskusal, ale skusim skusit ;)
    Skype som chcel aj kvoli veciam, ktore nie su zaujimave pre verejnost. ;)
    Na fore mozme dalej preberat svoje skusenosti, dojmy a pocity. :thumbup:

    Cau, Studio One poouzivam aj ja, Je to dobry soft. Ako IF pouzivam RME Multiface, starsie, ale funguje velmi spolahlivo.
    Tie brnkatka sa asi cez net nedaju objednat.... Nevadi, ked budem v BA skocim ich kupis a vyskusam.
    Bol som cez sviatky v Polsku, no a Kemper musel ist so mnou :) Nastastie bolo v kufri dost miesta :) Neviem, ci by som to prezil bez neho, kazdy den som si ho asi na 15-20 minut zapol na sluchatka. A zacal som najnovsie ficat na profile od djemass-a " Boogie MARKIIC+ new" . Paradna Mesa Boogie, velmi dlho som hladal nieco take. Vyskusaj. ;)


    Nove profili sa snazim sledovat, ale nestiham to vobec skusat. :( Snad na dochodku. :D
    A ano, je to tu smutne, ze sme tu iba dvaja. Mozno sa presunieme na skype? :)
    Jo a na to pivo sa tesim, urcite sa stretneme, ked budem planovat cestu do BA. Ak by si ty bol blizko Kubina, tak sa tiez mozeme stretnut. :thumbup:

    My KPA is on Release FW 2.3.3. Today I fired up my RM beta #4 - it said it expired and I have to download new version of RM, so I installed RM Release 1.0.5. But it pushes me to update my KPA to public beta 2.4.0 . I don't want to go to 2.4.0 as I am happy with stable release 2.3.3 and I plan to stay there until any must have feature will appear in some of the new betas. I am sure, that stable release of RM, should not push you to upgrade to FW which is called beta. I would expect Kemper to match RM release version with FW release version. The reason I am not willing to go to beta FW are those issues with changed sound in v2.3.1. I want to play my KPA and not beta-test it. Anyone with similiar problem?


    EDIT: I got RM beta#4 running even after April 28th. Just use this utility: Run As Date and set it to run RM with pre April 28th date.
    Settings I used:
    [Blocked Image: http://oi59.tinypic.com/2d85dnq.jpg]


    This is just a workaround, I still think Kemper should keep release versions of FW and RM in sync, or at least don't push you to beta FWs.


    EDIT #2:
    RM beta #4 can be downloaded HERE
    I uploaded it there to help others, as it is no longer available on official Kemper download section.


    I still think, Kemper should release RM beta#4 without the date limit to help their customers. It should not take more time than 10-15 minutes. :)

    jeeeeemine.. ja som si vobec nevsimol, ze ty si uz davno odpisal.. teraz nemam vela casu hrat.. .. najoblubenejsi mam HBE 02 Rbn.. ;)


    :) Nevadi, ved ani ja nemam cas hned odpisat.


    Quote

    pokial idem o gitary ja som milovnik Steinbergeru, lebo neznasam namotavat struny.. dobre nie? :D ..do Steinbergera ich len vlozim a vybavene.. samozrejme, nielen kvoli tomu.. vyhovuju mi krky z tych ich kompozitnych materialov a to je taka "unisex" gitara.. da sa s nou hrat vsetko..


    Ano, viem, ze taky system existuje, ale nikdy som to nedrzal v ruke. To asi musis kupovat specialne struny... Ako to vychadza cenovo? Kolko vyrobcov ich robi? Je z coho vyberat? Ja musim mat gitaru z dreva a hlava je uplna nutnost. :) Je fajn, ze si mozeme kazdy vybrat to, co nam vyhovuje. :thumbup:


    Quote

    lampove aparaty su super, ale len pre ludi co maju rodinne domy a studia a pod.. KEMPER je pre panelakovych absolutna fenomenalita.. profilov mam uz spustu.. nic nove nepotrebujem..ale sledujem nove ponuky..ak tam objavim nejaky vyrazne iny zaujimavy zvuk, tak mozno doplnim.. ale verim, ze som vybaveny viac nez dost..


    Ja byvam v dome a odkedy mam Kemper, lampu som ani poriadne nezapol, hram len cez Kemper. Ale aj tak pochybujem, ze niekto v dome vyhuli 100W Marshall, aby mal zvuk ako sa patri... Asi by kupoval nove okna. :) Momentalne ficim na tomto videu: Marshall 1959HW, Upravil som si nejaky 1959 profil a dostal som velmi podobny zvuk. Nadhera. To je ta krasa Kemperu, ze co sa ti paci to mozes dostat. :)


    Quote

    inak, ked uz sme pri brnkatkach ty ake pouzivas.. ja odkedy poznam DAVA ine nepouzivam..


    Take ani nepoznam. :( Kde to kupujes? nejake by som skusil. Na Thomanne maju? Ja hram Jazz III XL, ale som toho nazoru, ze kto vie hrat, zahra aj s patkorunou. :)


    Skoda, ze uz nie som v BA, fakt by sme sa mohli stretnut... Skoda. Mozno ak budem niekedy cez prazdniny planovat par dni v BA, zoberiem KPA aj gitary a mozme sa stretnut.

    at least you find the error pretty fast. As I wanted to play with the Kemper I was looking for the error 20 minutes.
    My error was: I plugged the guitar into headphone input :)


    LOL, I remember when I got my first POD 1.2, I had the same situation with pluging guitar into headphones :) I took me good 10 minutes to find out what was going on. :D
    Thinking about that times in POD era, I had very similar feelings when playing my POD as now playing KPA. It was heaven for ears compared to my first multieffect Zoom 1010.


    Nice Strat BTW.

    Really great profiles, instantly went into my favorites! Thank you for sharing.
    I have question about using these profiles with cabinet turned off (eg. playing through real amp/cab). When I turn the profile cab off, I hear intensive ring-like hiss in the sound. I noticed that it's different from eg. LL - Ninety Finest. That ring-like part of sound is present when monitoring thru real amp/cab. With LL profile the ring is not there. When I play with cabinet turned on, ring is not there, even when I use another cab.


    I recorded it here: https://soundcloud.com/peto_91…djemass-boogie-markiic-di


    I really would like to use your profiles with real amp/cab, but that ringing is somewhat annoying me. :) Did anybody else notice this? Thank you.


    Djemass, did'n you think of making IIC+ direct profile for using with real amp/cab?


    AFAIG, this is useful when you want to follow a given thread. But as long asn ew threads are added to a forum section (which is the case for Mothership news) it won't work...


    I noticed the same bug. (maybe it's feature, but I perceive it as bug) It would be nice, if one can add whole forum section to favorites. Another solution would be to post announcement in one thread.

    Ahoj, konecne som sa dostal k odpisaniu. Ja momentalne nehram inde ako doma, zatial som nenasiel vhodnych spoluhracov v mieste noveho posobiska. :) Teda ani som ich zatial nehladal. Hral som s jednou bandou, ale to bolo velmi zle. Urcite viem, ze nastavit zvuk na ticho a nastavit zvuk na hlasne hranie su dve uplne odlisne veci. Ked som este hral v BA v kapele, tak som nieco o tom pocital. Bohuzial to s KPA nemam ako vyskusat v praxi. :( Hram si hlavne tak potichu, obcas si to dam hlasnejsie.


    Mam uz ten Friedman HBE, je to pekny profil, velky rozdiel oproti BE. Ale v KPA mam momentalne iba jeden tusim PT Friedman HBE 03 57, ktory mas ty oblubeny. Ja som zatial dalsie ani neskusal, dal som tam tento, pacil sa mi a ostal. :)


    Bol som so zenou v ramci prieskumu na MusikMesse teraz vo Frankfurte. Poviem ti, ze ked ma clovek doma KPA, tak lahsie nesie pohlad na tie vsetky fajnove lampace za nehorazne prachy. :) Poskusal som zopar gitar, zistil som, ze to co som si doma myslel, ze tje asi dobra gitara, mi vobec nesadla do ruky. Drzal som v ruke 9-strunovu Ibanezu - pre mna nehratelna harfa. Uz ked doma hram na svojej 7-strunke, tak je tych strun moc. :) Chcel som si vyskusat aj tu novu Ibanezku Paul Gibert, ale mali ju zamknutu. :(


    Kemper mal iba taky autobus vonku, kde mali zopar KPA s gitarami na sluchatka, kto chcel mohol si pohrat. Zobral som par brnkatok Kemper a nejake nalepky. Nic nove nepredstavovali. Dufal som ze aspon Kemper pedal uvidim, ale nic. Evidentne nestihaju ani vyrabat. 12 tyzdnov sa caka na dodavky. :) Relativne mala firma a myslim, ze ich ten KPA boom trosku zaskocil.

    No tak som si to este pozrel, ze co som to vlastne kupil. Myslel som, ze kupujem HBE. A neviem aka vesmirna energia presla okolo, ale kupeny mam BE X( , takze asi tak. To vysvetluje situaciu. :(
    To ze je vela moznosti je super, len sa bojim, ze sa pomaly staneme otrokmi novych profileov, lebo uz par krat som mal situaciu, ze som nasiel super profil a hovorim si, ze toto je ten pravy Marshall. No a za tyzden skusim dalsie a uz si to nemyslim. :) Je to beh na dlhe trate. Ak sa mi profile paci par dni po sebe, ostava v Kemperi. Takym sposobom sa mi nazbiera zopar profileov, ktore stoja za to. A potvrdzujem vysoku zavislost na KPA.